BROMAZ

PIŁY TARCZOWE

Piły tarczowe znalazły zastosowanie w różnych dziedzinach obróbki szerokiej grupy materiałów. Używamy ich do cięcia takich materiałów jak aluminium, stali, drewna, płyty laminowanej, gazobetonu, tworzyw sztucznych, metali lekkich, płyt warstwowych. W zależności od przeznaczenia posiadają unikalną budowę i parametry. Różnice polegają w szczególności na konstrukcji zębów i materiału z jakiego są wykonane, wielkości i kształtu tarczy. Przy zakupie piły tarczowej musimy znać jej wymiary oraz do cięcia jakiego materiału będziemy ją stosować.

PIŁA TARCZOWA DO DREWNA

W zależności jaki mamy rodzaj drewna (suche/mokre) musimy zastosować odpowiedni rodzaj tarczy. Podstawowym parametrem piły tarczowej do drewna jest średnica zewnętrzna krawędzi zębów. Również istotną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę jest szerokość zęba i jego kształt. Parametr ten ma wpływ na jakość obróbki i dokładność cięcia. Dobranie piły tarczowej do drewna powinno zawsze zostać skonsultowane ze specjalistą, dlatego zapraszamy do kontakt z naszą firmą.

PIŁA TARCZOWA DO METALU​

Do przecinania elementów ze stali, żeliwa, stopów metali stosujemy specjalną geometrię uzębienia to znaczy zęby łukowe z naprzemiennymi skosami. Wielkość podziałki uzębienia zależy od grubości przecinanego materiału a kąt natarcia od rodzaju ciętego materiału. W celu przedłużenia żywotności skrawających krawędzi uzębienia zalecane jest stosowanie cieczy chłodząco-smarujących.

OFERUJEMY PIŁY TARCZOWE NASTĘPUJĄCYCH PRODUCENTÓW​

Jesteśmy pierwszą fabryką narzędzi piłowych w Polsce i jednym z największych producentów narzędzi skrawających, mających zastosowanie w wyspecjalizowanych procesach obróbczych takich materiałów jak: drewno, metal, AL., PVC, beton, itp. Dziś, oprócz dostarczania wysokiej jakości narzędzi oferujemy kompleksowe usługi doradcze profesjonalnego zespołu doradców technicznych oraz szeroki wachlarz usług posprzedażowych.