BROMAZ

Piły taśmowe

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama produktów. Jako sprawdzony dostawca profesjonalnych maszyn i narzędzi do obróbki metalu i drewna z doświadczeniem oferujemy wysokiej jakości brzeszczoty. Proponowane przez nas piły taśmowe do metalu i do drewna wyróżnia szerokie zastosowanie. Dzięki temu z powodzeniem wykorzystuje się je w różnych gałęziach przemysłu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Piła taśmowa do drewna i do metalu: bimetaliczna, z węglikiem spiekanym czy ze stali węglowej

W naszej ofercie znajdują się starannie wyselekcjonowane narzędzia do obróbki o wysokiej wydajności, które charakteryzuje precyzja pracy oraz niezawodność. Ponadto, są one także bardzo wytrzymałe oraz odporne na ścieranie, dzięki czemu gwarantują długą żywotność i komfort pracy. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszymi propozycjami dostępnymi na stronie internetowej.

Image hover effect image

Piły taśmowe do metalu

SPRAWDŹ

Image hover effect image

Piły taśmowe do drewna

SPRAWDŹ

Na czym polega docieranie piły taśmowej?

Ostrza zębów nowego brzeszczotu piły taśmowej są bardzo ostre w wyniku formatowania zębów w procesie produkcyjnym. Aby ostrze mogło wytrzymać siły powstające w wyniku cięcia należy mu nadać zaoblony kształt z minimalnym promieniem krzywizny. Cięcia z dużym naciskiem bez przeprowadzonego docierania powoduje mikroskopijne pęknięcia w obrębie ostrza zębów, które prowadzi do skrócenia żywotności piły nawet o 30%.

Jak docierać prawidłowo nową piłę taśmową?

1. Ustal odpowiednią prędkość taśmy do ciętego materiału według tabeli i możliwości przecinarki taśmowej.
2. Zredukuj prędkość posuwu i docisk, aby uzyskać szybkość cięcia z zakresu od 20% do 50% szybkości zalecanej. Stal miękka wymaga znacznej redukcji prędkości cięcia niż inne trudne do obróbki materiały.
3. Rozpocznij pierwsze cięcie przy zredukowanej prędkości i posuwie zwracając uwagę czy zęby formują wióra w kształcie spiralek. Kiedy piła całkowicie się zagłębi w materiale można łagodnie zwiększać prędkość posuwu.
4. W kolejnych cięciach można stopniowo zwiększać prędkość posuwu i docisk aż do osiągnięcia zalecanej szybkości cięcia. Piłę uważa się za dotartą jeśli przetniemy łącznie około 300 cm kwadratowych materiału.

Uwaga: W przypadku powstawania dużego hałasu lub nadmiernych wibracji w czasie docierania powinno się wprowadzić drobne zmiany prędkości obrotowej taśmy. Po przeprowadzonym procesie docierania piły taśmowej należy stosować zalecane prędkości taśmy.