BROMAZ

PIŁY TAŚMOWE

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama produktów. Jako sprawdzony dostawca profesjonalnych maszyn i narzędzi do obróbki metalu i drewna z doświadczeniem oferujemy wysokiej jakości brzeszczoty. Proponowane przez nas piły taśmowe do metalu i do drewna wyróżnia szerokie zastosowanie. Dzięki temu z powodzeniem wykorzystuje się je w różnych gałęziach przemysłu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Piła taśmowa do drewna i do metalu: bimetaliczna, z węglikiem spiekanym czy ze stali węglowej

W naszej ofercie znajdują się starannie wyselekcjonowane narzędzia do obróbki o wysokiej wydajności, które charakteryzuje precyzja pracy oraz niezawodność. Ponadto, są one także bardzo wytrzymałe oraz odporne na ścieranie, dzięki czemu gwarantują długą żywotność i komfort pracy. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszymi propozycjami dostępnymi na stronie internetowej.

Na czym polega docieranie piły taśmowej?

Ostrza zębów nowego brzeszczotu piły taśmowej są bardzo ostre w wyniku formatowania zębów w procesie produkcyjnym. Aby ostrze mogło wytrzymać siły powstające w wyniku cięcia należy mu nadać zaoblony kształt z minimalnym promieniem krzywizny. Cięcia z dużym naciskiem bez przeprowadzonego docierania powoduje mikroskopijne pęknięcia w obrębie ostrza zębów, które prowadzi do skrócenia żywotności piły nawet o 30%.

Jak docierać prawidłowo nową piłę taśmową?

1. Ustal odpowiednią prędkość taśmy do ciętego materiału według tabeli i możliwości przecinarki taśmowej.
2. Zredukuj prędkość posuwu i docisk, aby uzyskać szybkość cięcia z zakresu od 20% do 50% szybkości zalecanej. Stal miękka wymaga znacznej redukcji prędkości cięcia niż inne trudne do obróbki materiały.
3. Rozpocznij pierwsze cięcie przy zredukowanej prędkości i posuwie zwracając uwagę czy zęby formują wióra w kształcie spiralek. Kiedy piła całkowicie się zagłębi w materiale można łagodnie zwiększać prędkość posuwu.
4. W kolejnych cięciach można stopniowo zwiększać prędkość posuwu i docisk aż do osiągnięcia zalecanej szybkości cięcia. Piłę uważa się za dotartą jeśli przetniemy łącznie około 300 cm kwadratowych materiału.

Uwaga: W przypadku powstawania dużego hałasu lub nadmiernych wibracji w czasie docierania powinno się wprowadzić drobne zmiany prędkości obrotowej taśmy. Po przeprowadzonym procesie docierania piły taśmowej należy stosować zalecane prędkości taśmy.