BROMAZ

Bomar – odpowiedni serwis i konserwacja to sprawny sprzęt na lata.

Każde urządzenie, a w tym również przecinarka taśmowa, w celu zapewnienia długiej i bezawaryjnej pracy wymaga okresowej kontroli i przeglądów. Jest to szczególnie ważne w przypadku maszyn, które podlegają częstej eksploatacji. Obejmuje to zarówno przecinarki taśmowe, przecinarki tarczowe, agregaty plazmowe, sprzęt spawalniczy, palniki plazmowe, jak i sterowniki Burny 10 LCD. Dowiedz się, jakie działania należy podejmować, by cieszyć się sprawnym sprzętem przez długie lata.

Bomar – profesjonalny serwis i konserwacja

Zakres takiej obsługi możemy podzielić na czynności, które wykonujemy codziennie, raz na tydzień lub co rok.

1. Do codziennych czynności, które mogą być wykonane przez operatora przecinarki, należy:
  • kontrola stanu piły taśmowej
  • kontrola płynu chłodzącego – ilość, stężenia, zapach
  • kontrola układu hydraulicznego – ilość oleju, wycieki, hałas w czasie pracy
  • czyszczenie maszyny z wiórów
  • kontrola stanu prowadnic piły taśmowej
2. Raz w tygodniu lub przy zmianie piły taśmowej należy:
  • sprawdzić stan kół prowadzących ich łożyska i prawidłowe wycentrowanie
  • przesmarować elementy ruchome imadeł i czop siłownika podnoszącego
  • skontrolować i ewentualnie wyregulować wyłączniki krańcowe dolnego położenia.
3. Co rok maszyna powinna zostać poddana okresowemu przeglądowi przez przeszkolony serwis, który dokona weryfikacji jej stanu.

W czasie przeglądu należy wymienić zużyte części, oleje oraz dokonać niezbędnych regulacji. Każdy taki przegląd powinien być udokumentowany i wpisany do książki serwisowej maszyny. Wykonywanie cyklicznych przeglądów pozwala zapobiegać poważnym awariom, które mogą być bardzo kosztowne i czasochłonne w usuwaniu.

W Bromaz posiadamy oryginalne części zamienne oraz eksploatacyjne, dzięki czemu możemy zagwarantować wszystkim naszym Klientom długą żywotność serwisowanych urządzeń. Serwisujemy wszystkie urządzenia i maszyny, zarówno te zakupione w naszej firmie, jak i w innych miejscach. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych serwisem Bomar do skorzystania z naszej oferty, a w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.