Są to maszyny, które aktualnie możemy spotkać niemalże w każdej firmie produkcyjnej, handlowej, a nawet usługowej związanej ze sprzedażą lub obróbką metali. Przecinarki taśmowe z powodzeniem stosowane są w składach, hurtowniach stali i metali kolorowych, gdzie służą do przygotowania na odpowiednią długość materiałów na zamówienie.

Przecinarki taśmowe – zastosowanie

Niezastąpione w produkcji konstrukcji stalowych, umożliwiają przecinanie różnego rodzaju materiałów na dowolną długość i pod różnymi kątami. Stosowane do obróbki:

 • metali
 • stali stopowych
 • stali nierdzewnych
 • stopów tytanu i niklu
 • metali kolorowych
 • aluminium
 • tworzyw sztucznych
 • gumy

Co więcej, zastosowanie osprzętu dodatkowego pozwala ciąć pakiety rur oraz kształtkowników, co znacznie podnosi wydajność produkcji. Przecinarki automatyczne wykorzystywane są również do cięcia seryjnego na określoną długość dużych ilości detali, które następnie trafiają do dalszej obróbki. Możliwość programowania i pełnej kontroli nad procesem cięcia pozwalają ograniczyć do minimum nadzór operatora. Natomiast, przecinarki taśmowe pionowe stosowane są do wyżynania różnych kształtów z arkuszy blachy. Z kolei mniejsze i tańsze urządzenia bardzo chętnie wykorzystywane są w gospodarstwie domowym np., gdy zachodzi konieczność przecięcia jakiegoś elementu.

Przecinarki taśmowe – zalety

Maszyny wyróżnia cały szereg korzyści, a wśród nich, m.in.:

 • szybkie i precyzyjne cięcie każdego rodzaju metalu, a także tworzyw, gumy i innych materiałów,
 • niskie koszty eksploatacji i obsługi,
 • bezpieczna praca,
 • cięty metal nie ulega przegrzaniu i nie zmienia się jego struktura,
 • duży wybór maszyn na rynku pod względem ceny, przeznaczenia i wyposażenia dodatkowego,
 • możliwość cięcia bardzo dużych średnic, dochodzących nawet do kilku metrów,
 • bardzo duża wydajność, w szczególności przecinarek automatycznych,
 • niewielkie straty ciętego materiału (odpad w postaci wiór) w porównaniu z modelami tarczowymi,
 • niski hałas podczas przecinania detalu,
 • nie wytwarzanie iskier w czasie cięcia, przez co mogą być stosowane w górnictwie,
 • mobilność w przypadku mniejszych maszyn, które mogą być wykorzystywane do prac w terenie na budowach przy pracach serwisowych i monterskich.


Z uwagi na duże zainteresowanie naszą ofertą, postanowiliśmy zebrać wszystkie dane z ubiegłego roku 2020 i zrobić ranking najchętniej kupowanych przez naszych Klientów przecinarek taśmowych Bomar.

1. Bomar EasyCut 275.230 DG

Posiada bardzo dobre parametry techniczne: średnica cięcia 230 mm, cięcie pod kątami w lewo i prawo w zakresie – 45°- 60° oraz regulacja obrotów piły taśmowej w przedziale 40-80 m/min. Przecinarkę taśmową EasyCut 275.230 DG wyróżnia także wysoka jakość podzespołów użytych do jej budowy.

Najważniejsze zalety EasyCut 275.230 DG to:

 • wysoka dokładność cięcia – precyzyjne prowadnice,
 • łatwość obsługi – przejrzysty panel sterujący,
 • obrotowa podstawa imadła – łatwe i precyzyjne ustawianie kąta cięcia,
 • wskaźnik naciągu taśmy – precyzyjnie naciągnie piły do optymalnej wartości,
 • szybko zaciskowe imadło – ułatwia mocowanie materiału.
2. Bomar Ergonomic 320.258 DG

Przecinarka grawitacyjna o zakresie cięcia do średnicy 258 mm oferuje większe możliwości cięcia pod kątami. Urządzenie może zostać wyposażone w szereg opcji ułatwiających pracę, np. laserowy wskaźnik cięcia, lampę halogenową czy pistolet do usuwania wiórów. Zalety Ergonomic 320.258 DG to m.in. płynna regulacja prędkości, wytrzymała konstrukcja, niezawodność i wydajność oraz możliwość doposażenia.

3. Bomar Ergonomic 320.258 DGH

Przecinarka taśmowa Ergonomic 320.258 DGH jest maszyną półautomatyczną wyposażoną w układ hydrauliczny i sterowanie. Pozwala na cięcie pod kątami, posiada płynną regulację obrotów i system dobierający posuw do średnicy ciętego materiału. Maszynę wyróżnia wydajność i dokładność cięcia, niezawodność i niska awaryjność oraz atrakcyjna cena. Ergonomic 320.258 DGH posiada również zaawansowany system ADFR.

4. Bomar Workline 610.450 DGH

Workline 610.450 DGH to największa maszyna półautomatyczna producenta o budowie nożycowej. Podstawowe parametry to:

 • średnica cięcia 450 mm,
 • cięcie pod kątami – 60°- 60°,
 • prędkość piły taśmowej 20-120 m/min.

Urządzenie jest łatwe w obsłudze i serwisowaniu, ponadto posiada wytrzymałą i sztywną konstrukcję. Workline 610.450 DGH charakteryzuje również zaawansowany system kontroli, który nadzoruje pracę maszyny.

5. Bomar Proline 520.450 ANC

To automatyczna przecinarka dwukolumnowa dedykowana do cięcia materiałów pełnych o średnicy do 400 mm. Proline 520.450 ANC to innowacyjne model, który wyróżnia wysoka dokładność cięcia, również w wypadku materiałów o dużych przekrojach. Posiada dwukolumnową budowę oraz sterownię CNC.Firma Bomar jako czołowy czeski producent przecinarek taśmowych cały czas modyfikuje oferowane maszyny i urządzenia wprowadzając modyfikację polepszające jakość i funkcjonalność. Do najistotniejszych udogodnień można zaliczyć:

1. Wskaźnik napięcia piły taśmowej.

Wskaźnik napięcia piły taśmowej Bomar

Urządzenie to pozwala kontrolować prawidłowy naciąg piły taśmowej co przekłada się na optymalizację parametrów cięcia. Prawidłowy naciąg taśmy wpływa również na jej żywotność oraz jakość cięcia. Wskaźnik naciągu taśmy jest umieszczony obok śruby naciągowej i w prosty sposób informuje nas do jakiego momentu mamy naciągać taśmę. Urządzenie to pozwala wyeliminować drogie ręczne tenzomaty, które do tej pory były stosowane w celu kontroli prawidłowego napięcia taśmy.

2. Obrotowe imadło.

Bomar Ergonomic obrotowe imadło

Nowa seria przecinarek taśmowych ergonomik jest wyposażona w innowacyjne obrotowe imadło, które jest zsynchronizowany z ramieniem piły taśmowej. W starszych modelach przecinarek taśmowych Bomar w czasie przecięcia materiału pod kątem zostawała nacinana płyta imadła. W obecny modelach szczelina przecięcia obraca się razem z ramieniem i eliminuje to nacinanie płyty imadła.

3. Przekładnie ślimakowe.

Bomar Ergonomic przekładnia ślimakowa

Przecinarki taśmowe Bomar seria ergonomik zostały wyposażone wydajne i niezawodne przekładnie ślimakowe. Zastąpiły one obecnie stosowane przekładnie oparte na kołach zębatych. Zabieg ten pozwolił zwiększyć efektywność układu napędowego oraz jego niezawodność.Wprowadzamy do sprzedaży przecinarki plazmowo – gazowe CNC wiodącego producenta światowego Pierce Control Automation. Poniżej krótka charakterystyka wybranych modeli maszyn CNC.

Pierce MINICUT 100

Mała przecinarka CNC MINICUT zaprojektowana do cięcia gazowego lub plazmowego z podstawowym wyposażeniem. Jest dedykowana małym firmą lub jako pomoc naukowa w placówkach szkoleniowych. Maszyna charakteryzuje się prostą budową i tanią eksploatacją.

Pierce Minicut 1000
Pierce MINICUT

Pierce RUR

Maszyna CNC RUR nadaje się do cięcia w technologii tlenowej jak również plazmowej. Wypalarka posiada portal synchroniczne napędzany z lewej i prawej strony. Sztywną spawaną ramę oraz wysoki stopień automatyzacji. Maszynę można zamówić w kilku wersjach wyposażenia i szerokości.

Pierce RUR
Pierce RUR

Pierce RUM

Przecinarka CNC RUM charakteryzuję się solidną konstrukcją i innowacyjnymi rozwiązaniami. Maszyna posiada podwójne prowadzenie liniowe w osi poprzecznej. W wypalarce napęd osi wzdłużnej posiada cyfrową synchronizacją. Duże możliwości konfiguracji i wyposażenia przecinarki pozwalają zaspokoić potrzeby wymagających użytkowników.

Pierce RUM
Pierce RUMDla firm działających w branży metalowej jednym z ważniejszych urządzeń są przecinarki taśmowe do metalu. Dzięki nim mamy możliwość cięcia detali na odpowiednia wymiar a także pod odpowiednim kątem. Jednym z większych producentów tego typu maszyn jest czeska firma Bomar. Przecinarki taśmowe Bomar od kilkunastu lat są w czołówce sprzedaży na polskim rynku. Przecinarki Bomar odznaczają się dużą niezawodnością, prostotą obsługi oraz umiarkowaną ceną. W sprzedaży posiadamy kilkadziesiąt modeli przecinarek taśmowych poczynając od prostych maszyn ręcznych a skończywszy na automatycznych centrach obróbczych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przecinarek taśmowych na naszej stronie.

Bomar Workline 510.350DGH